15. kolo La Lige: Real Madrid 5-0 Sevilla

Nogometaši Real Madrida razbili su Sevillu sa rezultatom 5:0 u jednom od derbija 15. kola španske La Lige koji je odigran na Santiago Bernabeu.

Kraljevski klub je poveo u 3. minuti kada se nakon kornera najbolje snašao Nacho.

Vodstvo je u 23. minuti udvostručio Cristiano Ronaldo. Samo osam minuta kasnije penal za Real nakon što je Navas igrao rukom, a siguran je s bijele točke za svoj drugi gol bio Ronaldo.

U 38. minuti u strijelce se upisao i Kroos, da bi u 42. za velikih 5:0 zabio Hakimi.

U nastavku Real je malo stao na kočnicu pa se na najbolju priliku čekalo do 67. minute kada su suigrači sve pripremili za Benzemu, no njegov udarac zaustavlja stativa.

Sevilla je doživjela pravu sramotu, ali je u nastavku uspjela da sačuva mrežu i donekle se spasi još veće blamaže.

Real Madrid je s 31 bodom sada na diobi drugog mjesta s Valencijom, ali Barcelona (36) i Valencia imaju po utakmicu manje.

Sevilla ostaje peta sa 28 bodova, a ovaj poraz joj je došao kao hladan tuš poslije tri vezane pobjede u La Ligi.