Prvi hat-trick i golčina Marca Asensija s 30 metara

Moćna Španija pokazala je svoju silu i talenat u okršaju protiv Makedonije.

Marco Asensio postigao svoj prvi hat-trick

Reprezentacija Španije U21 savladala je reprezentaciju Makedonije U21 rezultatom 5-0, a na poluvremenu je već bilo 3-0.

Reprezentacija Makedonija je krenula dobro na početku, imalu su nekoliko odličnih šansi. Ali, sve je trajalo do gola Saula Nigueza koji je postigao gol makazicama.

Makedonija je poslije primljenog gola pokušala da se vrati u igru, čak su pogodili i okvir gola. S druge strane blistao je Realovac Marco Asensio koji je bio dominantan u ovoj utakmici.

Zidaneov džoker s klupe je postigao golčinu u 16. minuti, do karaja utakmice postigao je još dva gola, odnosno postigao je hat-trick protiv Makedonije.

Pogledajte golčinu Marca Asensija:

Ovakom igrom Marco Asensio je pokazao da bi mogao biti najbolji igrač Evropskog prvenstva U21.

Golove za Španiju postigli su: Saul Niguez, Deulofeu i Marco Asensio (3).

Marco Asensio je imao odličnu sezonu u dresu Real Madrida

Marco Asensio je u prethodnoj sezoni odigrao 38 utakmica za Real Madrid, postigao je 10 golova i dodao 4 asistencije. Bila je to odlična sezona za njega iako je imao slabu minutažu.

Zinedine Zidane vjeruje u njega u budućnosti i mogao bi da bude jedan od bitnih igrača Real Madrida.