VIDEO Pregled utakmice: Real Madrid 1-1 Atletico Madrid

Danas smo gledali sjajnu utakmicu na stadionu Santiago Bernabeu.

Derbi ovog kola i jedan od najvećih gradskih derbija i najvećih utakmica u fudbalu uopšte, na Santiago Bernabeu stadionu su odigrali Real Madrid i Atletico Madrid.

Bila je ovo još jedna tipična utakmica ova dva kluba, još jedan tipičan El Madrileño. Mnoštvo šansi, teških prekršaja, opstrukcije igre, a na kraju podjela bodova i remi od 1-1.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, iako su i jedni i drugi imali šansi za gol, a Real čak i pogođenu prečku, u drugom poluvremenu smo vidjeli i golove.

Prvi je poveo Real Madrid i to preko Ronalda u 53. minuti utakmice.

Slavlje domaćih nije dugo trajalo. Samo četiri minute nakom vodstva Reala, Atletico je poravnao rezultat preko svog najboljeg igrača Antoinea Griezmanna.

Do lraja utakmice je bilo i šansi i iskrica, ali je ostalo 1-1, rezultat kojim će na kraju najzadovoljniji biti fudbaleri Barcelone i Valencije. Katalonci su nakon ove utakmice praktično nedodirljivi na vrhu, dok za Šišmiše ovaj rezultat znači priliku da večeras pobjedom preskoče Real Madrid i zauzmu treću poziciju na tabeli.