Kraljevi su nastavili u dobrom ritmu i ovo im je ujedno treći trijumf u španskom prvenstvu, a šou na meču protiv Leganesa definitivno je ukrao napadački tandem Bale - Benzema.

Velški nogometaš je kraljevski tim u vodstvo doveo nakon 17. minuta igre, međutim nedugo nakon toga Leganes je uspio izjednačiti, a pri rezultatu 1:1 se ujedno i otišlo na odmor.

U nastavku utakmice Real je igrao odlično. Već u petoj minuti nastavka Benzema je pogodio za novo vodstvo, a deset minuta kasnije Francuz se ponovo upisao u strijelce. Do kraja Real je uspio da postigne još jedan pogodak, ovoga puta preko Ramosa koji je Cuellara matirao s bijele tačke.

Nakon tri utakmice Real je na čelu tabele s devet bodova, dok Leganes, koji još ne zna za trijumf, zauzima 19. mjesto.