Tko je osvojio više titula: Real Madrid ili Barcelona?

Real Madrid je osvojio 33. titulu La Lige, a Barcelona je uzela svoj 29. Kup kralja.

Tko ima više titula, Real Madrid ili Barcelona?

Real Madrid je prošle sedmice osvojio 33. titulu La Lige. 3. juna igrat će finale Lige prvaka protiv Juventusa u Cardiffu, dok je Barcelona osvojila 29. Kup kralja.

Naravno uvijek će se govoriti koji je klub veći, koji klub je osvojio više trofeja.

Ako brojimo sve trofeje prema Fifa, Uefa, i Španskom nogometnom savezu, Barcelona ima više trofeja od Real Madrida. A to ovako izgleda:

Barcelona ima ukupno 91 trofej (24 La Lige, 29 Kupova kralja, 15 španjolskih superkupova, 2 Liga kupa, 5 Liga prvaka, 3 Interkontinentalna kupa ili klupskog Svjetskog prvenstva, 5 europskih superkupova, 4 Kupa pobjednika kupova).

Real Madrid ima ukupno 85 trofeja (33 naslova prvaka, 19 kupova kralja, 10 španjolskih superkupova, 1 Liga kup, 11 Liga prvaka, 2 Europske lige ili Kup Uefe, 5 Interkontinentalnih kupova ili klušskih SP-a, 3 europska superkupa).

Ali kada se uzmi najvažniji trofeji kao što su La Liga i Liga prvaka, Real Madrid je daleko iznad Barcelone. Oni imaju 6 titula više u Ligi prvaka i 9 titula više u La Ligi.